Carcassonne rozšíření

z deskovehry.cz - od hráčů pro hráče

Přejít na: navigace, hledání
Car.jpg
Je rozšířením hry Carcassonne
Počet hráčů 2-6
Doporučený věk 8
Délka hry 30 až 60 minut
Autor Klaus-Jürgen Wrede
Vydání
2002 Hans im Glück Carcassonne rozšíření

Bodovací karty 50/100. Hráč si před sebe položí bodovací kartu příslušným číslem nahoru, když dosáhne na bodovací stupnici 50 resp. 100 bodů (projede znova startem). Bodování se tak zpřehledňuje.

Velký panák: funguje jako normální figurka, akorát při určování, kdo má ve městě, na cestě či na louce většinu (tj. kdo má dostat body), vydá za dvě normální figurky.

Šedá sada umožňuje hrát šestému hráči.

18 nových kartiček s krajinou. Některé jen nově kombinují už známé prvky, ale existují i dva zcela nové prvky: katedrála (součást města) a hostinec s rybníkem u cesty. Katedrála v uzavřeném městě způsobuje, že za každou kartičku a erb jsou nyní 3 body místo původních dvou. Pokud však takové město zůstane do konce hry neuzavřené, nedostane za něj nikdo nic. Obdobně cesta s hostincem je za 2 body na kartičku místo původního 1, ale jen pokud je uzavřená. Pokud zůstane do konce hry neuzavřená, nedostane za ni nikdo nic. Jak pro katedrály, tak pro hostince platí, že jejich počet v jednom městě či u jedné cesty nehraje roli. Účinek je stejný, ať je ve městě jedna katedrála, nebo obě.

Z němčiny přeložil Dan Zeman, Paluba