Essen

z deskovehry.cz - od hráčů pro hráče

Přejít na: navigace, hledání
Esselogo.gif

Tato stránka slouží jako komunikační místo o pravděpodobně největším festivalu deskových her v Evropě - v německém Essenu. Jsou zde hlavně podrobnosti k ubytování a jeho rezervaci u Czech Board Games. Možnosti jsou samozřejmě i jinde.

  • Essen 2017 (26.-29.10.) - ZDE REZERVACE UBYTOVÁNÍ a DOPRAVA


Obsah

[editovat] Odkazy a další informace o festivalu

[editovat] České hry potřebují i tebe!

Tímto se obracíme na všechny, kteří se vydávají na veletrh do Essenu. Jak snad všichni víte, i letos pojedeme prezentovat hry začínajících českých autorů. Založili jsme občanské sdružení Česká deskoherní společnost, které představujeme na http://www.czechboardgames.com. Pro účely prezentace původních českých her máme v Essenu rezervovaný stánek. Na Vás se obracíme s tím, že budeme velmi rádi, kdybyste byli ochotni nám na stánku pomoci k tomu, aby to všechno zdárně dopadlo. Pokud jste tedy ochotni obětovat nějakou část svého času v Essenu a na stánku nám pomoci, dejte prosím vědět Jakubovi, třeba osobně na Deskohraní nebo na jakub@czechboardgames.com, nebo na 777852582. Díky moc za každou pomoc v Essenu i před ním.

[editovat] Doprava do Essenu

viz Essen 2012

[editovat] Plánování trasy

Doporučuji využít stránku http://www.map24.cz/ kde vám to najde i to, co nechcete ;)

Pro jazykovo zdatnější ještě http://www.viamichelin.de/

[editovat] Ekologická známka - novinka na německých cestách od r. 2008

Až budete půjčovat auto a i vaše auta by jste si měli pro cestu do Essenu opatřit nálepkou pro vstup do zón "životního prostředí". Přímo výstaviště v Essenu není v takové zóně, ale příjezdových cest se to týká. Bez nálepky musíte naplánovat cestu s obcházením vzpomínaných zón. Zákon o nutnosti použít nálepku platí od 1.10.2008. Pozor!!! V červenci došlo ke změně, resp. rozšíření zón, celý Essen je v zelené - viz zde + mapa: http://www.essen.de/leben/umwelt/luft/umweltzonen/Startseite.de.html

 * http://www.tuev-nord.de/english/48859.asp tady najdete instrukce a možnost nálepku zakoupit
 * http://www.messe-essen.de/index.php?lang=en&content=04010601
 * http://www.boardgamegeek.com/thread/324032


Známka se dá koupit i v ČR!

Tato známka lze zakoupit v ČR, na většině STK. Cena známky cca 500,- Kč, k ověření potřebujete Originál velkého TP od vozu, v případě leasingu kopii velkého TP a originál malého osvědčení od vozu,známku vydají na počkání,nemusíte mít s sebou vozidlo.

seznam míst kde ji lze pořídit: http://www.dekra-automobil.cz/index.php?file=stk_plakety2.php

[editovat] Dozvuky

Tak jsme všichni snad šťastně dojeli domů. Barák jsme odevzdali domácím a už jsme si ho předběžně rezervovali na příští rok. Ale hlavně Essen bude a my tam budem zase taky!