Mám tě!

z deskovehry.cz - od hráčů pro hráče

Přejít na: navigace, hledání
Mte bedna s vybalenou hrou.jpg
Počet hráčů 2-4
Doporučený věk 6
Délka hry minut
Autor neznámý autor
Vydání
neznámý rok Piatnik Mám tě!

Hodí se kostkami, každá z nich ukáže jednu mouchu. Hráči se snaží svojí plácačkou co nejrychleji plácnout na jednu z karet, která se shoduje s obrázkem na jedné z kostek a nasbírat tak co nejvíc karet s mouchami.


Obsah

[editovat] Pravidla

[editovat] Herní materiál

  • herní plán
  • 42 karet s mouchami v 6 různých barvách
  • 13 pÅ™eÅ¡krtnutých karet
  • 2 kostky
  • 4 plácačky na mouchy
  • pravidla hry


[editovat] Příprava hry

Herní plán se položí doprostřed stolu a balíček přeškrtnutých karet s obrázky nahoru umístí doprostřed herního plánu na značku přeškrtnuté karty. Barevné karty s mouchami se dobře zamíchají a rozdělí na

3 stejně velké balíčky, které se umístí na 3 zbylé značky na herním plánu (také obrázky nahoru). Každý hráč si vezme svou plácačku na mouchy. Začíná nejmladší hráč. Hraje se po směru hodinových ručiček.

Před začátkem první hry se musí kostky polepit obrázky much.


[editovat] Průběh hry

Hráč, který je na řadě hodí oběma kostkami. Všichni hráči musí na kostky dobře vidět, hrají současně a srovnávají hozené obrázky na kostkách s obrázky na kartách. Je-li na kostce stejná moucha jako na jedné z karet, bleskurychle na kartu plácnou!

Poznámka: před začátkem hry lze dohodnout, že hráč musí před plácnutím říct barvu karty.

Jestliže kostka ukazuje stejnou mouchu jako je na jedné z karet, všichni hráči svými plácačkami plácnou na tuto kartu. Hráč, který jako první plácl na správnou kartu, si jí pak vezme.

Poznámka: je možné, že obrázek na kostce se shoduje se dvěma nebo všemi třemi kartami nebo obě kostky s kartou jednou. Tehdy se každý hráč bleskurychle rozhodne pro jednu ze správných karet a hbitě plácne. Platí každá shodující se karta.

Každý hráč smí plácnout jen jednou!

Jestliže se obrázek na kostce neshoduje se žádnou kartou, rychle se plácne na přeškrtnutou kartu uprostřed herního plánu. Nejrychlejší hráč si smí tuto kartu vzít.

Jestliže plácne víc hráčů na stejnou kartu, platí vždy pravidlo “nejrychlejší plácačky”. To znamená, že kartu dostane ten hráč, jehož plácačka leží vespod – tedy přímo na kartě.

Hráč, který plácne na kartu, která se neshoduje s obrázky na kostce, musí ze svých již nasbíraných karet jednu odevzdat. Tato karta se vyloučí ze hry. Pokud ještě nenasbíral žádnou kartu, tato pokuta odpadá.


[editovat] Konec hry

Jakmile se jeden z balíčků karet spotřebuje, hra končí. Každý hráč spočítá nasbírané karty. Hráč, který nasbíral nejvíce karet, vyhrává.

Při shodném počtu si hráči zahrají o rozhodující kartu.


[editovat] Varianta pro mladší hráče

Hraje se bez přeškrtnutých karet. Pokud se obrázek na kostce neshoduje se žádnou kartou, hází se znovu.

[editovat] Odkazy