Tvoříme slova

z deskovehry.cz - od hráčů pro hráče

Přejít na: navigace, hledání
Počet hráčů 2-10
Doporučený věk 8
Délka hry  ?
Vydání
2006 STOA Tvoříme slova

Hlavním principem hry je na základě hozených kostek napsat na připravený papír, pokud možno, co nejvíce slov. Pro všechny hráče, tak má hra charakter nejenom zábavy jako takové, ale především rozšiřování jejich slovní zásoby, jak české, tak také německé, anglické nebo francouzské. Hra je časově omezena, rychlejší a slovní zásobou zdatnější, vyhrává.


Obsah

[editovat] Pravidla

[editovat] Herní materiál

  • 14 hracích kostek
  • přesýpací hodiny
  • psací potřeby
  • bloček
  • návod ve čtyřech jazycích


[editovat] Příprava hry

Před zahájením hry si každý hráč připraví psací potřeby. Papír umístí tak, aby ostatní hráči neviděli slova, která bude během hry psát.


[editovat] Průběh hry

Jeden z hráčů zamíchá kostky a položí je na stůl a přitom současně jeho soused otočí přesýpací hodiny tak, aby odměřovaly čas.

Z písmen (E je bráno mj. jako É nebo Ě apod.) na horní straně kostek si skládá každý hráč slova (nejlépe podstatná jména, ale záleží pouze na domluvě hráčů, jaká slova budou během hry použita) a ta poté zapisuje na připravený papír. Vždy, když zapíše sestavené slovo, ohlásí počet písmen (aby ostatním ukázal, jak dlouhé slovo se mu podařilo sestavit) tohoto slova a otočí přesýpací hodiny.

Všichni hráči hrají současně, je potřeba tedy rychle přemýšlet, a co nejrychleji zapisovat slova na připravený papír. Hra končí, když dojde hráčům slovní zásoba a hodiny se přesypou.


[editovat] Hodnocení

Hráči čtou postupně zapsaná slova. Má-li některý z ostatních hráčů stejné slovo = 1 bod. Nemá-li čtené slovo nikdo z dalších hráčů, počet písmen = počet bodů.

Vítězem je hráč s nejvyšším počtem bodů.


[editovat] Odkazy