Medoví medvídci

z deskovehry.cz - od hráčů pro hráče

Verze z 8. 7. 2008, 21:27; Zeman (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
Mme.gif
Počet hráčů 2-4
Doporučený věk 4
Délka hry minut
Autor neznámý autor
Vydání
neznámý rok Piatnik Medoví medvídci

Byla jednou jedna malá vesnička přímo uprostřed lesa a v ní žili medvídci.

Vesnici obklopovaly obrovské stromy, které medvídky chránily před prudkými dešti. Medvídci po nich ale také hrozně rádi lezli.

V medvědí vesnici bylo vždy plno legrace a dobré nálady. To věděla i ostatní zvířátka v lese, a proto často vážila dlouho cestu, aby mohla medové medvídky navštívit. Medvídci rádi rozmazlovali své hosty různými dobrůtkami a po jídle si spolu hráli. Všechna zvířátka tak ráda navštěvovala medové medvídky.

Medvídky zase hrozně bavilo, připravovat pohoštění pro hosty. Obzvlášť rádi pekli medové koláčky.

Med byl totiž jejich nejoblíbenějším jídlem – stejně jako lezení po stromech nejoblíbenější hrou – a pokaždé, když se připravovali na návštěvu zvířátek, potřebovali vždy mnoho a mnoho hrnečků plných lahodného medu.

Jednoho dne zjistili, že jejich zásoby medu se zmenšují. A tak se rozhodli, že si ho snesou z koruny vysokého stromu. A aby to nebyla jen práce, nýbrž především legrace, začali závodit. Kdo přinese nejvíc medu, vyhraje!


Tak se k nim přidej a drž palce svému medvídkovi, aby vyhrál!


Obsah

[editovat] Pravidla

[editovat] Herní materiál

Hra obsahuje:

  • 4 medvídky (figurky)
  • 1 kostku
  • 7 medových kuliček
  • 3-dimenzionální strom (9 dílů)
  • pravidla hry


[editovat] Cíl hry

Medvídci lezou na strom, aby z jeho koruny snesli kuličky lahodného medu. Když jsou nahoře, skočí do dutiny stromu, a když sklouzávají na zem, vezmou med s sebou. Nechají ho dole a znovu hurá nahoru! Medvídek, který nasbírá nejvíc medu, vyhrává!


[editovat] Příprava hry

Složí se strom. Hráči si rozdělí medvídky. Nejmladší hráč začíná, hraje se po směru hodinových ručiček.


[editovat] Průběh hry

Start mají medvídci na červeném políčku v nejnižším patře větví. Začínající hráč hodí kostkou a postoupí o tolik políček kupředu (a nahoru), kolik kostka ukázala. Na jednom políčku smí stát pouze jeden medvídek. Pokud tah jednoho z medvídků skončí na políčku, kde už stojí jiný medvídek, přeskočí ho a zastaví se na prvním volném políčku před ním. Když ale tah skončí na políčku před dírou do dutiny stromu (ve spodních třech patrech větví) a na něm už stojí jiný medvídek, začne mela! Strkají se tak dlouho, až medvídek, který byl na tomto políčku první, do dutiny spadne. Musí pak začít s lezením na strom nanovo.

Aby medvídek dostal svou medovou kuličku, musí z posledního políčka nejvyššího patra skočit do dutiny stromu. Přitom s sebou vezme jednu medovou kuličku a sklouzne s ní dolů. Hráč tak získal tuto kuličku a nechá svého medvídka nanovo šplhat na strom, aby přinesl další.


[editovat] Konec hry

Hra končí, když medvídci z koruny stromu přinesou sedmou medovou kuličku. Vyhrává ten hráč, který jich nasbíral nejvíc.

Při shodném počtu si hráči zahrají o rozhodující kuličku.

[editovat] Odkazy